Firma Celera Motion zajmuje się rozwijaniem produktów w zakresie kontroli ruchu. Jest to oddział firmy Novanta, czyli międzynarodowego dostawcy precyzyjnych technologii fotonicznych, a także technologii ruchu dla producentów OEM m.in. z branży medycznej. Zintegrowane systemy mechatroniczne i specjalistyczne części pozwalają rozwiązywać złożone problemy przy konkretnych zastosowaniach. Są chętnie wykorzystywane przez producentów OEM na całym świecie do podnoszenia jakości i poprawy ludzkiego życia.

Inżynierowie ds. mechatroniki firmy Celera Motion słyną z tworzenia zoptymalizowanych rozwiązań. Każdy projekt musi przejść rygorystyczne testy, dzięki czemu produkty Celera Motion są niezawodne. Zespół ds. zastosowań posiada ponad 100 lat doświadczenia w dziedzinie kontroli ruchu.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/mechatronics.

Produkty Celera Motion – sprawdź ofertę Ultra Robotics

Niskoprofilowa seria IncOder została zaprojektowana z myślą o łatwej integracji z zespołami OEM. W ofercie szeroki zakres średnic z dużym otworem przelotowym, który umożliwia wygodne prowadzenie kabli, elementów optycznych, a także innych składowych systemu.

Stojan posiada elektronikę do odbierania mocy i wysyłania sygnału. Sygnał wyjściowy pokazuje położenie wirnika względem stojana. Bezwzględne sprzężenie zwrotne to opcja standardowa, więc w celu określenia pozycji nie jest wymagany ruch instrumentu po włączeniu zasilania.

Seria Ultra IncOder wyróżnia się zwiększoną dokładnością w celu precyzyjnego pozycjonowania, a także jeszcze większą niezawodnością. Wstępnie skalibrowana w celu zmniejszenia nieliniowości, zapewniająca poziom dokładności do 19 sekund kątowych w celu osiągnięcia optymalnej wydajności systemu.

Dioda LED o krótkiej długości fali wykorzystywana jest do precyzyjnego dekodowania pozycji bezwzględnej. Ścieżka skali przyrostowej i zaawansowany czujnik wytwarzają czyste sygnały sinusoidalne, umożliwiając interpolację wysokiej rozdzielczości z prędkościami roboczymi do 83 721 obr./min (przy skali 18 mm). Wysoka powtarzalność i dokładność nadają się do najbardziej wymagających zastosowań.

Mały, energooszczędny pakiet SMT łatwo integruje się z płytą PCB OEM. Duże tolerancje wyrównania ułatwiają instalację. Wbudowana kompensacja mimośrodowości skali poprawia wydajność produkcji i pozwala wyeliminować koszt podwójnych enkoderów uśredniających.

Szybki BiSS-C zapewnia minimalne opóźnienia wymagane do pętli sterowania o dużej przepustowości. Interfejsy SSI, SPI i ABZ uzupełniają wszechstronne opcje łączności. ABZ zapewnia redundancję komunikacji i elastyczność działania przyrostowego przy najmniejszych opóźnieniach.

SmartPrecision™ III to intuicyjne oprogramowanie do kalibracji, wyrównywania i monitorowania stanu. Dane enkodera można próbkować i zapisywać w pliku CSV. Aby uprościć instalację, oferowane są niestandardowe koncentratory z fabrycznie zamontowanymi skalami enkoderów.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/microe/products/optical-rotary-encoders/nano/aura-series/

Enkoder z serii Optira™ zapewnia niespotykaną wydajność w małej i lekkiej obudowie, zapewniając rozdzielczość do 5 nm ze wszystkimi AGC, interpolacją i przetwarzaniem sygnału w głowicy czujnika.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/products-solutions/linear-encoders-nano/pi.

Seria ChipEncoder™ jest modułowym systemem enkodera cyfrowego SMT wyposażonego w interfejs cyfrowy. Sprzęt łączy w sobie kompaktowe rozmiary i wysoką rozdzielczość. Oferuje wbudowaną interpolację i montaż bezpośrednio na płycie PC, co oszczędza miejsce i koszty.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/products-solutions/linear-encoders-nano/ce

Enkodery serii Mercury™ montowane są na płytkach drukowanych MicroE. Zapewniają rozdzielczość do 78 nm. Ich obudowa jest bardzo lekka i kompaktowa (wysokość wynosi 5,6 mm, a waga – 2 gramy). Możliwe jest osiąganie dużych przyspieszeń i wysokiej przepustowości tam, gdzie rozmiar i masa mają kluczowe znaczenie.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/products-solutions/linear-encoders-nano/m1200

Enkodery MicroE Mercury 1000 wyróżniają się małymi rozmiarami, większą wydajnością, szybszą instalacją i łatwiejszą obsługą w porównaniu do innych dostępnych na rynku urządzeń. Mały czujnik dobrze sprawdzi się w małych przestrzeniach, a do tego jest szybki i łatwy w konfiguracji.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/products-solutions/linear-encoders-compact/m1000

Zaawansowana konstrukcja czujnika Mercury II zapewnia rozdzielczość do 1,2 nm i wysoką dokładność przy kompaktowej obudowie czujnika.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/products-solutions/linear-encoders-compact/mii6000

Enkodery podciśnieniowe serii Mercury™ sprawdzą się w szerokiej gamie zastosowań. Łączą w sobie dużą wydajność, niewielkie rozmiary i wysoką wartość podciśnienia. Do wyboru modele z wyjściem cyfrowym lub analogowym.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/products-solutions/linear-encoders-high-vacuum/m1000v.

Wysokopróżniowe enkodery Mercury II™ posiadają wyjście cyfrowe. Sprzęt oferuje wiodącą w swojej klasie rozdzielczość, dokładność i mały rozmiar czujnika.

Szerokie tolerancje wyrównania MicroE sprawiają, że żaden inny dostępny na rynku enkoder 10-8 tor nie może się z nimi równać w kwestii łatwości wyrównania, łatwości użycia, a także łatwości integracji z Państwa projektami.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/products-solutions/linear-encoders-high-vacuum/mii6000v.

Seria Omni+ oferowana jest w różnych długościach osi i z różnymi opcjami uzwojenia. Duże współczynniki ID wirnika do stojana zapewniają cienkie przekroje poprzeczne, co zapewnia elastyczność projektowania, a także wygodę prowadzenia kabli, elementów optycznych i innych elementów systemu. Standardowe średnice i długości stosów zapewniają łatwe łączenie z przekładniami falowymi, a uzwojenia silnika z prądami znamionowymi napędu – dzięki czemu wszystkie modele są kompatybilne z szeroką gamą napędów silnikowych. Bezramowe zestawy silników pasują do zrobotyzowanych przegubów przekładniowych, stopni obrotowych z napędem bezpośrednim lub siłowników w celu efektywnego wykorzystania przestrzeni.

Silniki serii Omni+ zapewniają wysoką gęstość momentu obrotowego i niską zębatkę w obudowie o wysokiej wydajności cieplnej. Technologia zestawu silnika bezramowego zapewnia wysokie prędkości i przyspieszenia, a także doskonałą sztywność mechaniczną, skracając czas ustalania oraz zwiększając wydajność i przepustowość systemu.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/applimotion/products/direct-drive-frameless-rotary-motors/torque-plus/omni-plus/.

Seria Javelin pozwala na projektowanie wysoko wydajnych, niezawodnych, małych i lekkich systemów przy użyciu elastycznych i łatwych do integracji komponentów silników liniowych. Rozwiązania magnetyczne serii Javelin oferują duże przyspieszenie w kompaktowej konstrukcji. Technologia napędu bezpośredniego i konstrukcja rdzenia powietrznego (bez żelaza) zapewnia dobrą sztywność mechaniczną, niskie zazębienie i brak luzów, skracając czasy ustalania oraz zwiększając wydajność i przepustowość systemu.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/products-solutions/linear-motors-ironless/javelin-single-sided.

Dzięki serii Juke, producenci OEM mogą przenosić lekkie ładunki przy wysokim przyspieszeniu i dynamicznych profilach ruchu. Nie jest wymagana komutacja, co upraszcza okablowanie i zwiększa niezawodność systemu. Konfiguracje ruchomego magnesu i ruchomej cewki ułatwiają ścisłą integrację serii Juke w kompaktowych, lekkich, precyzyjnych zestawach.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/products-solutions/linear-motors-voice-coil/juke-round-body.

Seria Omni umożliwia producentom OEM projektowanie wysokowydajnych, niezawodnych, małych i lekkich systemów przy użyciu elastycznych i łatwych do integracji komponentów silników obrotowych. Seria Omni jest oferowana w szerokiej gamie niskoprofilowych kształtów z dużym otworem przelotowym, który umożliwia wygodne prowadzenie kabli, elementów optycznych i innych elementów systemu.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/products-solutions/rotary-motors-torque/uth.

Seria Agility została zaprojektowana z wykorzystaniem bezluzowej technologii silnika ZeroCogTM™ firmy Applimotion, Sprzęt umożliwia producentom OEM uzyskanie niezwykle płynnych i bardzo dokładnych profili ruchu przy użyciu elastycznych i łatwych do zintegrowania komponentów silnika. Idealnie nadaje się do zastosowań takich jak skanowanie, wskazywanie, pomiar i cięcie, które wymagają wyjątkowo płynnej kontroli prędkości i bardzo dokładnego pozycjonowania. Seria Agility zapewnia najlepsze w swojej klasie tętnienie momentu obrotowego i zerowe zazębienie.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/products-solutions/rotary-motors-slotless/uts.

Seria Infinity umożliwia producentom OEM przenoszenie lekkich ładunków w płynnych i dokładnych profilach ruchu w kształcie łuku i przy pełnym 360-stopniowym ruchu obrotowym. Ultracienkie segmenty silnika w kształcie łuku mogą być używane pojedynczo lub razem, aby uzyskać dokładny częściowy ruch segmentu po łuku lub pełny ruch obrotowy 360 stopni. Modułowa konstrukcja pozwala na praktycznie nieograniczoną średnicę i duże otwory przelotowe. Taki poziom elastyczności nie jest możliwy w przypadku konwencjonalnych konstrukcji silników.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/products-solutions/rotary-motors-arc/arc.

Serwowzmacniacze Capitan Series to kompaktowa konstrukcja, która charakteryzuje się dużą wydajnością i gęstością mocy. Niski profil i lekka konstrukcja umożliwiają łatwą integrację w kompaktowych złączach robotycznych, płaskich siłownikach, efektorach końcowych, robotach chirurgicznych, egzoszkieletach, gimbalach i aplikacjach dotykowych.
Rozwiązanie zostało zaprojektowane przy wykorzystaniu zaawansowanej technologii tranzystorowej, dzięki której oferuje najwyższą wydajność i gęstość mocy .
Opóźnienie komunikacji zostało zoptymalizowane, aby zmaksymalizować czas reakcji systemu. Pobór mocy w trybie gotowości zmniejszono w celu zminimalizowania wytwarzanego ciepła, a architekturę oprogramowania układowego zaprojektowano tak, aby uwzględnić częstotliwości PWM do 200 kHz przy maksymalnym wykorzystaniu napięcia magistrali, umożliwiając sterowanie silnikiem o niskiej indukcyjności. Opcje komunikacji obejmują EtherCAT, CANopen i SPI.

Więcej informacji: https://ingeniamc.com/capitan-series.

Serwonapędy serii Everest to kompaktowe, inteligentne rozwiązania o dużej mocy. To najbardziej wszechstronne urządzenie w swojej klasie. Zbudowany na osłoniętej konstrukcji korpusu, która zapewnia bardzo dobre rozpraszanie ciepła i niską emisję promieniowania. Zastosowane technologie zmniejszają straty mocy i temperaturę siłownika. Jego niewielkie rozmiary i wytrzymała konstrukcja umożliwiają montaż praktycznie wszędzie, w tym w złączach robotów, w robotach przenośnych, w bezzałogowych pojazdach naziemnych lub powietrznych, a także wewnątrz silników.

Więcej informacji: https://ingeniamc.com/everest-series/.

Serwonapędy z linii Base oferują łatwe w użyciu oprogramowanie konfiguracyjne z funkcją automatycznego dostrajania. Użytkownik ma możliwość programowania metodą “przeciągnij i upuść”. Wyposażone w kompaktową konstrukcję PCB i modułowe rozwiązanie do sterowania obrotowym lub liniowymi, bezszczotkowymi i szczotkowymi silnikami prądu stałego lub ruchomymi cewkami.

Obsługuje szeroki zakres sprzężeń zwrotnych, w tym enkodery bezwzględne SSI, cyfrowe hallotronowe i enkodery kwadraturowe.

Więcej informacji: https://ingeniamc.com/servo-drives/dc/ethercat.

M321 to wrzeciono obróbkowe z serii Light Industrial, które stanowi ulepszoną wersję popularnego, lekkiego wrzeciona frezarskiego M320. W przeciwieństwie do wrzecion z łożyskami kulkowymi, zastosowanie bezstykowych łożysk powietrznych pozwala na uzyskanie szerokiego zakresu prędkości przy bardzo płynnych obrotach, niskich wibracjach i długiej żywotności produktu. Dokładna, precyzyjna obróbka z kontrolowaną głębokością frezowania i kieszeni jest możliwa dzięki konstrukcji przedniego łożyska oporowego oraz korpusu i łożysk chłodzonych cieczą. To niezawodne i wytrzymałe wrzeciono z łożyskiem powietrznym zapewnia ochronę przed wnikaniem opiłków dzięki opcjonalnemu promieniowemu czujnikowi ograniczenia obciążenia. Mocny silnik prądu przemiennego jest używany z tacho wałowym do optymalizacji prędkości posuwu w celu zwiększenia wydajności.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/westwind/products/light-industrial-precision-machining-spindles.

To wrzeciono idealnie nadaje się do wysokich prędkości wymaganych do wiercenia bardzo małych otworów w materiałach PCB – zwykle o średnicy do 0,1 mm. Jednocześnie sprzęt zapewnia wystarczającą moc przy niskich prędkościach do wiercenia otworów oprzyrządowania 6,3 mm. Seria wrzecion do wiercenia i frezowania płytek drukowanych zapewnia płynną, precyzyjną rotację, która zapewnia maksymalną trwałość narzędzia i doskonałą jakość otworu. Bardzo niskie bicie zapewnia dokładne umieszczenie otworu. Zintegrowane bezdotykowe osiowe i promieniowe łożyska powietrzne gwarantują długą żywotność przy minimalnej konserwacji i bardzo niskim wytwarzaniu ciepła. Wysoce niezawodne silniki indukcyjne prądu przemiennego chłodzone wodą są zamontowane w każdym wrzecionie. Jest to dopracowana konstrukcja, która powstała w oparciu o bogate doświadczenie i wiedzę, w połączeniu z niezwykle nowoczesnym sposobem produkcji, co umożliwia niezawodną pracę i zapewnia długą żywotność produktu.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/westwind/products/pcb-drilling-and-routing/.

Wrzeciona Coating Atomizer Series są chętnie wykorzystywane w branży elektrostatycznych powłok samochodowych. Dostępne są jednak odmiany dostosowane do innych zastosowań – natryskiwania urządzeń gospodarstwa domowego i mebli oraz nakładania powłok ochronnych z oleju lub wosku na metale w przemyśle przetwórczym. Dostępne są wewnętrznie lub zewnętrznie ładowane systemy dzwonowe do powlekania rozpuszczalnikowego, wodnego lub proszkowego. Dostępny jest również system mocowania stożka wewnętrznego i zewnętrznego wału, w zależności od modelu serii wrzeciona. Stały montaż przymocowany do napędu liniowego lub pełna integracja z ramieniem robota są zwykle projektowane w celu spełnienia wymogów i specyfikacji. Solidna konstrukcja łożyska powietrznego zapewnia długą żywotność i niezawodność produktu.

Więcej informacji: https://www.celeramotion.com/westwind/products/rotary-atomizing-spindles/.