ELMO Motion Control

 In Bez kategorii

Elmo Motion Control, izraelski specjalista w dziedzinie kontroli ruchu GOLD-Twitter-comeustanowił nowy rekord w kategorii gęstości mocy dla serwonapędów. Firmie udało się wyprodukować urządzenie, które pozwala na obsługę serwomechanizmów o mocy większej niż 4 kW, ważąc przy tym zaledwie 18g (lub 22g z opcją EtherCAT) i zajmując objętość 8,7 centymetrów sześciennych.
Elmo podkreśla, że kontroler Gold Bee jest o 75% mniejszy, 200% bardziej wydajny i posiada gęstość mocy, która wychodzi o 400% ponad dotychczasowe osiągnięcia. Serwonapęd może obsługiwać prądy do 50A przy zasilaniu 100V prądem stałym. „Nie znamy żadnego produktu dostępnego obecnie na rynku, który osiąga taką wydajność, moc i gęstość mocy, przy zachowaniu tak małych gabarytów”, powiedział prezes Elmo, Haim Monhait.
„Ciągła praca nad poprawą współczynnika moc/rozmiar wynika bezpośrednio z potrzeb klientów.”, dodał. „Gold Bee jest naszą propozycją dla aplikacji, które spotykają się z krytycznym ograniczeniem przestrzeni zabudowy, przy czym muszą sprostać silnikom o sporej mocy.”
Serwonapęd nabudowany jest na płytkę PCB. Może być sterowany prądem, prędkością i pozycją. Poradzi sobie również z bezszczotkowcami i silnikami z magnesem trwałym, czy silnikami liniowymi. Konstrukcja obsługuje szereg czujników dostarczających do układu sterowania sprzężenie zwrotne w różnych konfiguracjach. Dostępny jest w opcjach z niemal natychmiast działającą funkcją Safe Torque Off (STO), która pozwala osiągnąć poziom bezpieczeństwa na poziomie SIL3. Gold Bee może pracować w temperaturach od -40°C do +70°C. Poradzi sobie także z drganiami mechanicznymi na poziomie przynajmniej 14g.Tajemnicą firmy jest to, w jaki sposób udało się jej odprowadzić duże ilości ciepła z tak małej powierzchni, jaką zajmuje urządzenie.
Należy wspomnieć, że sterownik należy do serii serwonapędów Elma Gold i może być obsługiwany z poziomu oprogramowania Elmo Application Studioo II.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.